Kajaki

Przed laty, na jeziorku w Parku Szczęśliwickim, funkcjonowała przystań prowadzona przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Można było tutaj wypożyczyć łódki oraz kajaki.
Od 2011 roku, istniała możliwość popływania kajakami i canoe w Przystani Szczęśliwice mieszczącej się przy ulicy Usypiskowej 17. Przystań oferowała bezpieczny, nowoczesny sprzęt polietylenowy: bardzo wygodne kajaki 2-osobowe z dodatkowym miejscem dla dziecka, rodzinne kanadyjki (canoe) dla maksymalnie 4 osób i kajaki 1-osobowe. Działała w sezonie codziennie od wczesnych godzin porannych aż do zmroku (przy dobrej pogodzie).
W 2014 roku, w związku z akcją oczyszczania zbiorników wodnych w Parku Szczęśliwice, Przystań Szczęśliwice zakończyła działalność. Ruch kajaków, jak twierdzili urzędnicy, powodował mącenie wody a tym samym nieskuteczność działania probiotyków znajdujących się w wodzie.
Walkę o funkcjonowanie przystani rozpoczął Aleksander Hanusz – prawdziwy pasjonat  żeglarstwa.
Po interwencji i odwołaniu się do Wydziału Ochrony Środowiska, w czerwcu 2014 roku uzyskał zgodę organu na ruch wodny na jeziorze z wyłączeniem łódek z napędem mechanicznym.
Czy sezon 2016 roku będzie przychylny dla Przystani Szczęśliwickiej? Już niebawem przekonamy się o tym.

Facebook